Страницата на Ай енд Джи Брокерс използва бисквитки , за да функционира правилно и за да подобри своята ефективност. За повече информация: "Политиката за бисквитките"
Масови „опашки” в държавната електронна борса за медицинско застраховане отчитат в САЩ, информира радио Voice of America относно резултатите от здравната реформа на президента Барак Обама.
Причината е, че крайният срок за всеки американец да си направи застраховка по приетия в рамките на здравната реформа преди четири години Закон за задължителното застраховане е 1 април.
Оказа се обаче, че тези, които са чакали последния момент, са се оказали в пъти повече от прогнозите и в следствие на това интернет страницата на борсата се срина. Медията пояснява, че преди година Белият дом трябваше да се оправдава за провала с виртуалното застраховане. Тази година обаче прессекретарят на президента Джей Карни „тържествува”: „Никой не очакваше, че ние ще можем да устоим на ръба на пропастта миналата есен. Мисля, че този факт струва да бъде споменат във вашите кореспонденции”.
„Днес е крайният срок за закупуване на застрахователните полици и аз ви уверявам, че всички ние ще бъдем учудени от резултатите на този процес. Но аз искам да се възползвам от възможността и да кажа на всички, които чакат на опашка в мрежата или се опитват да се свържат със застрахователна компания, че ще имат тази възможност и след изтичането на крайния срок”, поясни на свой ред вицепрезидентът Джо Байдън.
Според официалните данни субсидираната от държавата полица е закупена от 9,5 млн. души. Според независими експерти обаче едва около 5 милиона американци са напуснали редиците на неосигурените, при положение, че без полици са около 40 млн. души.
„За първите три месеца от началото на 2014 година ние похарчихме 10 милиарда долара за субсидирането на неосигурените. Заради тази реформа ние падаме все по-надолу във финансовата пропаст”, казва конгресменът-републиканец Анди Харис.
Нобеловият лауреат Пол Кругман пък коментира в страниците на The New York Times, че здравната реформа на Обама символизира идеите на Републиканската партия за „организиране на медицинското обслужване на псевдопазараен принцип”. „Псевдо, понеже осигуряването на достъпни медицински застраховки за всички е невъзможно без държавно субсидиране”, обобщи икономистът.